Huawei FreeBuds Pro 3 austiņu apskats
Šodien bezvadu austiņas ir pieejamas jebkurai gaumei – sākot no vislētākajām, kuras var iegādāties burtiski par pāris desmitiem eiro vai pat lētāk, līdz nopietniem modeļiem, kas pretendē uz augstu skaņas kvalitāti un efektīvu trokšņu slāpēšanu. HUAWEI Freebuds 3 Pro pieder “premium” grupai.
Huawei FreeBuds Pro 3 jau ir trešās paaudzes Pro sērijas bezvadu austiņas. Apskatā es pastāstīšu par to atšķirīgajām iezīmēm, aprakstīšu priekšrocības un trūkumus, ja tādi būs.
Skaņa, trokšņu slāpēšana un savienojamība
Pirmais FreeBuds Pro modelis tika prezentēts pirms trim gadiem, 2020. gada rudenī. Kopš tā laika šī sērija ir kļuvusi par flagmaņu līniju, un tas ir labs rādītājs tam, ko Huawei ir sasniedzis bezvadu audio jomā.
“Iesim iekšā ar trumpjiem,” proti – FreeBuds Pro 3 skaņa. Austiņas ir aprīkotas ar diviem draiveriem (tā dēvē austiņu skaļruņus) – dinamisko kupolu zemajām frekvencēm un augstfrekvenču planāro draiveri ar plakanu diafragmu. FreeBuds Pro 3 nodrošina skaņas atskaņošanu frekvenču diapazonā no 14 Hz līdz 48 kHz. Skaļruņos izmantota Halbach magnētiskā sistēma, kas palielina diafragmas kustības kontroles precizitāti. Kā apgalvo pats ražotājs, un šeit es piekrītu, pateicoties tam austiņas uzrāda detalizētu skaņu, augstās frekvences skan skaidrāk, un pati skaņa ir bagātīga. FreeBuds Pro 3 var strādāt ar uzlabotiem Hi-Res Audio kodekiem, ar L2HC 2.0 (Huawei patentētais kodeks) un ar biežāk sastopamo LDAC. Austiņas atbalsta maksimālo datu pārraides ātrumu 990 kbps/96 kHz/24 bitu. Tas ir gandrīz trīs reizes vairāk nekā lielākajā daļā straumēšanas pakalpojumu.
Tomēr, runājot par Hi-Res Audio, mēs galvenokārt runājam par to, ka austiņas ir sertificētas atbilstoši šim standartam, kas, manā subjektīvajā skatījumā, joprojām ir vairāk mārketinga, nevis audiofilu stāsts. Ar bezvadu austiņām ir ļoti grūti atraisīt tādu Hi-Res kodeku kā LDAC potenciālu. Neskatoties uz to, FreeBuds Pro 3 skaņa ir labākā, kādu esmu dzirdējis šajā “žanrā, viennozīmīgi”.
Tā kā cilvēka mūzikas uztvere var ievērojami atšķirties atkarībā no auss gliemežnicas formas, valkāšanas apstākļiem un skaļuma līmeņa, FreeBuds Pro 3, pēc ražotāja teiktā, šo problēmu risina ar trīskāršu adaptīvo izlīdzinātāju. Izlīdzinātājs atpazīst skaļuma līmeni, auss kanāla formu un austiņu novietojumu ausī un izmanto optimālos iestatījumus, lai nodrošinātu, ka mūzika tiek atskaņota tieši tā, kā to iecerējuši mūziķi. Taču ir nianse, jo opcija “Triple Adaptive EQ” nav atspējota, un atliek tikai ticēt Huawei vārdam, ka viss ir tieši tā, kā viņi to apraksta.
FreeBuds Pro 3 skaņa patiešām ir laba un basi ir tieši tik cik man vajadzīgs, to ir tiešām daudz. Iespējams, tas ir darīts ar nolūku, jo lielākā daļa sūdzību par bezvadu austiņām ir saistītas ar basu trūkumu, un es esmu pārliecināts, ka lielākajai daļai lietotāju FreeBuds Pro 3 skaņa patiks. Un tādi snobi kā es to var pat nedaudz koriģēt, izmantojot AI Life lietotnē iebūvēto izlīdzinātāju. Kopumā viss ir ļoti sabalansēts, frekvenču diapazons ir plašs, basi “dungo”, šķīvji “šķindina”, vokālajās partijās un akustiskajos instrumentos ir dzirdami apertonējumi, un skaņas attēls ir detalizēts.
Austiņas lieliski sadarbojas ar jebkuru Android viedtālruni, arī iOS operētājsistēma tiek atbalstīta, taču ātra savienošana ir iespējama tikai ar Huawei viedtālruņiem (EMUI 10 un jaunāka versija). Ātras savienošanas trūkums Android operētājsistēmā ir saprotams, neviens to arī negaidīja. Labi ir tas, ka tiek atbalstīta vienlaicīga darbība ar divām ierīcēm, piemēram, jūs varat savienot austiņas ar diviem viedtālruņiem, vai ar datoru un viedtālruni. Man tās darbojas ar Galaxy Flip5 un Huawei P40 Pro. Kad otrajā tālrunī pienāk zvans un es klausos mūziku no pirmā tālruņa, tās pārslēdzas uz zvanu.
Austiņas ir piemērotas ne tikai mūzikai, bet arī zvaniem, videokonferencēm utt. Un tieši šeit sākas Huawei burvība.
Balss komunikācijai tiek izmantoti trīs mikrofoni, turklāt FreeBuds Pro 3 ir aprīkotas ar jaunu sensoru, kas, atpazīstot kaulu un mīksto audu vibrācijas, fiksē lietotāja balsi. Skaņas uztveršana ir 2,5 reizes labāka (atkal saskaņā ar ražotāja apgalvojumiem) salīdzinājumā ar FreeBuds Pro 2.
FreeBuds Pro 3 aktīvi izmanto jaunu patentētu mākslīgā intelekta algoritmu, kas tiek izmantots balss un video zvanu laikā. Tas sadala frekvenču diapazonus segmentos un izmanto tos, lai apmācītu neironu tīklu precīzāk atpazīt un apspiest nevēlamus trokšņus dažādās frekvencēs. Rezultātā tiek ievērojami uzlabota runas kvalitāte sarunas laikā. Turklāt par 5 dB ir uzlabota spēja slāpēt fona trokšņus trokšņainās vietās, piemēram, vilcienos, metro un lidostās. FreeBuds Pro 3 nodrošina ļoti labu dzirdamību arī diezgan spēcīgā vējā (līdz 9 metriem sekundē).
Es testēju FreeBuds Pro 3 vējā un citās trokšņainās vietās, un varu teikt, ka to trokšņu slāpēšana sarunas laikā ir ļoti, ļoti laba. Sarunbiedri dzirdēja manu balsi, praktiski nedzirdot ārējos trokšņus. Jā, skaņa maksimālā trokšņu slāpēšanas līmenī kļuva nedaudz mākslīga (mākslīgais intelekts to acīmredzot nedaudz pielaboja), bet galvenais, ka sarunu biedrs mani dzirdēja un saprata.
Otrais aktīvās trokšņu slāpēšanas aspekts ir ļaut FreeBuds Pro 3 lietotājam klausīties mūziku vai dzirdēt sarunu biedra balsi.
Lai nodrošinātu pilnīgu trokšņu slāpēšanu, austiņās esošais Huawei Kirin A2 procesors apstrādā daudzkanālu trokšņu datus, lai skaņas moduļi varētu radīt precīzākus pretfāzes viļņus, kas pārsedz trokšņus. Salīdzinot ar iepriekšējās paaudzes modeli, HUAWEI FreeBuds Pro 3 nodrošina par 50 % (atkal saskaņā ar ražotāja apgalvojumu) labāku trokšņu slāpēšanu, īpaši, ja austiņas tiek izmantotas lidmašīnā vai pazemē. Grūti spriest par 50%, es personīgi nepamanīju tik izteiktu palielinājumu, taču tas, ka trokšņu slāpēšana ir kļuvusi efektīvāka, ir taisnība.
Dizains un konstrukcija
Dizaina un konstrukcijas ziņā FreeBuds Pro 3 ir tiešie FreeBuds Pro un FreeBuds Pro 2 mantinieki. Korpusa dizains un pašu austiņu forma ir stiliski līdzīga.
FreeBuds Pro 3 ir pieejamas trīs krāsās. Mirdzošajam sudrabam un keramiski baltajai krāsai ir pievienota tagad arī zaļais tonis. Uzlādes futlārim ir jaunu eņģe, kas iztur 100 000 atvēršanas un aizvēršanas ciklus.
Austiņas turas uzlādes futrāļa iekšpusē uz magnētiem, tās nevar izkrist. FreeBuds Pro 3 izvilkšana no futrāļa ir vienkārša, taču ar vienu nosacījumu – ir jāzin, jāpiešaujās, kā to darīt pareizi. Instrukcijās nav aprakstīta šī maģiskā kustība ar rādītājpirkstu. Pēc kāda laika lietotājs pats sapratīs, kā ērtāk ir izvilkt austiņas no futrāļa. Rādītājpirksts vai īkšķis ir jāievieto korpusa padziļinājumā un pēc tam jāpavelk austiņas uz sevi. Tas ir ērtākais un ātrākais veids, kā tās izņemt no korpusa.
Austiņu uzlādes futlāris ir matēts, ne pārāk liels, bet arī ne īpaši kompakts, ar spīdīgu nanostikla ieliktni (lai ko tas arī nozīmētu), kuru var izmantot, kā spoguli. Pašas austiņas ir glancētas, tāpat kā ieliktnis, un tās diezgan ātri kļūst netīrās. Ausu uzgaļa kājiņa nav pārāk gara, un, daļēji pateicoties tam, Free Buds Pro 3 ļoti droši sēž ausīs. Patiesības labad ir tāda sajūta it kā austiņas ausīs turētu magnēts. Tas nerada diskomfortu, drīzāk drošību, ka skrienot tās neizslīdēs no ausīm. Aizmigt ar Free Buds Pro 3 nebūs tas prātīgākais variants.
Austiņu dizains nedaudz atgādina AirPods Pro, bet pats kāta dizains ir savādāks. Austiņas nekopē Apple produktu, un tas ir labi, tas izceļ to orģinalitāti.
Par uzbūves kvalitāti nav nekādu pretenziju, lai gan būtu dīvaini, ja ar flagmaņu austiņām būtu citādi. FreeBuds Pro 3 komplektācijā ir 4 pāri maināmu ausu spilventiņu XS, S, L, kā arī M izmēra izmērs, kas iepriekš jau uzstādīts pašās austiņās. FreeBuds Pro 3 mikrofoni ir izvietoti austiņu ārpusē un iekšpusē, kā arī kāta apakšdaļā. Attiecībā uz aizsardzību pret mitrumu ir norādīts standarta IP-54 (aizsardzība pret šļakatām).
Vadības elementi un programmatūra
Vadība FreeBuds Pro 3 atšķirībā no vairuma austiņu tiek realizēta nevis ar pieskārieniem, bet gan ar austiņas kājas saspiešanu un vilcieniem (glāstīšanu). Nevar teikt, ka tas ir ērtāk nekā pieskārieni, taču noteikti ir mazāk viltus pozitīvu izsaukumu. Pieskārienu zonas kājiņu sānos ir iezīmētas ar nelieliem iedobumiem ar rievotu virsmu. Klikšķis, kas apstiprina darbību ir lielisks risinājums, lai lietotājs piefiksētu savas saspiešanas vai turēšanas procesu.
Pēc noklusējuma vadības profils ir iestatīts šādi:
- Vienreizēja nospiešana: atskaņošana/pauze un zvana pieņemšana.
- Dubultā saspiešana: pāreja uz nākamo dziesmu.
- Trīskārša saspiešana: pāreja uz iepriekšējo dziesmu
- Ilgstoša saspiešana: kontrolē trokšņu slāpēšanu un “skaņas caurlaidību”.
- Uz augšu vai uz leju: skaļuma palielināšana/samazināšana.
FreeBuds Pro 3 gandrīz nav atšķirības starp labās un kreisās austiņas vadību, kas ir dīvaini – parasti iestatījumu lietotne piedāvā vairāk iespēju. Vēl viena lieta – man vienmēr ir šķitis dīvaini, ka skārienvirsma, kas paredzēta skaļuma palielināšanai/samazināšanai, FreeBuds Pro ierīcē ir nevis ārējā, bet gan priekšējā pusē, Un es neteiktu, ka tas ir acīmredzams solis. Tomēr, manuprāt, lietotājiem loģiskāk un ērtāk būtu ārējo pusi padarīt skārienjutīgu. Varu teikt, ka tās ir nelielas neērtības (vismaz man), taču mēs runājam par flagmaņa modeli, un sīkumi šeit nav mazsvarīgi.
Kopā ar FreeBuds Pro 3 ir ieteicams instalēt lietotni AI Life. Tā nodrošina pilnu piekļuvi austiņu iestatījumiem un ļauj pilnībā izmantot visas iespējas. Tomēr ir viena nianse – ja AI Life ir pieejama App Store, tad no Google Play tā ir izņemta, un jums to nāksies lejupielādēt no alternatīviem veikaliem vai Huawei tīmekļa vietnes.
Autonomija un uzlāde
FreeBuds Pro 3 vidēji darbojas līdz 4,05 stundām (ar ieslēgtu aktīvo trokšņu slāpēšanu) vai 5,2 stundām (ar atslēgtu ANC) mūzikas atskaņošanas režīmā. Ražotāja specifikācijā gan uzrādīti nedaudz labāki rezultāti. Ja austiņas tiek uzlādētas futrālī, tās darbojas līdz 22 stundām (ar ieslēgtu ANC) vai 31 stundas bez tās. Šie mērījumi veikti, izmantojot 50% skaļumu un AAC kodeku. Ja skaļums ir iestatīts uz 75-50% un ir ieslēgts LDAC kodeks, darbības laiks nedaudz samazinās.
Austiņas izlādējas nevienmērīgi: kreisā darbojas īsāku laiku nekā labā. Tāpēc, nosakot austiņu akumulatora darbības laiku, es orientējos pēc austiņas, kas darbojās īsāku laiku un apkopoju testa rezultātus tabulā.
Kreisā austiņa | Labā austiņa | |
Ieslēgta trokšņu slāpēšana | 4 stundas un 5 minūtes | 4 stundas un 10 minūtes |
Izslēgta trokšņu slāpēšana | 5 stundas un 20 minūtes | 5 stundas un 30 minūtes |
Huawei FreeBuds Pro 3 atbalsta ātro uzlādi, un tās tiek uzlādētas korpusā 40 minūtēs. Pats futrālis uzlādējas aptuveni stundas laikā. Bezvadu uzlāde ilgst aptuveni pusotru līdz divas stundas.
Specifikācijas
- Futrāļa izmēri – 66×25×47 mm;
- futrāļa svars – 46 g;
- austiņas svars – 5,9 g;
- skaļruņi – dinamiskais ∅11 mm + plakanās diafragmas draiveris;
- rekvenču diapazons -14 Hz – 48 kHz;
- avienojamība – Bluetooth 5.2;
- kodeksa atbalsts – L2HC 2.0, LDAC, AAC, SBC;
- aktīvā trokšņu slāpēšana – trīs darbības režīmi;
- austiņu akumulatora darbības laiks – līdz 6,5 stundām (bez ANC)līdz 4,5 stundām (ar ANC);
- uzlāde – USB-C, pilns uzlādes cikls (caur USB) korpusā – 1 stunda austiņas korpusā – 40 minūtes;
- jauda – austiņu baterijas55 mAh;
- aizsardzība pret šļakatām – IP54;
- programmatūra – AI Life;
- sensori – akselerometrs, infrasarkanais sensors, Hall sensors, spiediena sensors, pieskārienu sensors, kaulu vadītspējas sensors;
- iespējas – trīskāršs adaptīvais izlīdzinātājs, aktīvā trokšņu slāpēšana, zvanu trokšņu samazināšana, caurspīdīguma režīms, kanālu pārslēgšana.
Secinājums
Huawei FreeBuds Pro 3 noteikti ir ļoti augstas kvalitātes austiņas. Tajās ir pārņemtas visas FreeBuds Pro 2 priekšrocības (un trūkumi), bagātinot to īpašnieku lietošanas pieredzi ar mākslīgā intelekta iespējām. Papildus lieliskajai skaņai un labai trokšņu slāpēšanai mani pārsteidza arī austiņu iespējas. Huawei ir izstrādājuši lielisku, universālu ierīci visiem gadījumiem. Diemžēl tās nav lēta. Ja runājam par konkurentiem, iespējams, galvenie šajā cenu kategorijā (FreeBuds Pro 3 maksā 199 eiro) būs Galaxy Buds2 Pro un FreeBuds Pro 2. Kaut kur pavisam netālu ir Anker Soundcore Liberty 3 Pro, Jabra Elite 7 Pro un Google Pixel Buds Pro. Attiecībā uz iPhone īpašniekiem Air Pods Pro 2 ir protams konkurents, lielā mērā pateicoties tam, ka tas nodrošina nevainojamu iOS pieredzi.
Protams, ir arī tādi ražotāji kā Bose, Sennheiser, Bowers & Wilkins, Devialet un Noble Audio. To flagmaņu austiņas, vismaz skaņas kvalitātes ziņā, ir līdzīgas vai pat dažreiz arī pārākas par FreeBuds Pro 3, taču šo modeļu cena ir krietni augstāka un salīdzinājums ar tām nebūtu korekts.