Tehnoloģijas

Mikroshēmu sūtījumi uz Ķīnu ir strauji samazinājušies, ASV sankciju rezultāts

Mikroshēmu sūtījumi uz Ķīnu ir strauji samazinājušies, ASV sankciju rezultāts

Ķīnas Tautas Republikas Galvenās muitas pārvaldes pirmdien publiskotie dati liecina, ka mikroshēmu sūtījumi uz Ķīnu gada pirmajos desmit mēnešos samazinājušies par 13,2%, līdz 458 miljardiem vienību.

Pēc Ķīnas muitas datiem, naudas izteiksmē summa pieauga par 1,3%, līdz 351,15 miljardiem USD. Tikai šī gada oktobrī mikroshēmu piegādes uz Ķīnu sasniedza 41 miljardu vienību, kas salīdzinājumā ar septembri ir samazinājies par 13,8%. Vērtības izteiksmē imports pagājušajā mēnesī samazinājās par 11,6%, sasniedzot 34,51 miljardu dolāru.

Amerikas Savienotās Valstis ir viens no Ķīnas vadošajiem mikroshēmu piegādātājiem, taču Džo Baidena administrācija ir pastiprinājusi ierobežojumus tādu mikroshēmu tirdzniecībai, kas paredzētas superskaitļošanas un mākslīgā intelekta attīstībai Ķīnā.

Oktobrī prezidents Džo Baidens parakstīja izpildrakstu, kas aizliedz ārpus valsts ražotu mikroshēmu izmantošanu. Ierobežojums attiecas ne tikai uz uzņēmumiem no ASV, bet arī uz jebkuru citu uzņēmumu, kas izmanto amerikāņu tehnoloģijas.  Rīkojums piespieda arī ASV speciālistus, kuri strādāja mikroshēmu ražošanā Ķīnā, izvēlēties starp atlaišanu vai pilsonības zaudēšanu. Tā rezultātā vadošie speciālisti un inženieri no ASV, kas strādāja Ķīnas mikroshēmu rūpniecībā, masveidā atkāpās no amatiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top