Tehnoloģijas

Samsung no ASV saņems finansējumu

Samsung no ASV saņems 6,4 miljardus ASV dolāru finansējumu

Baidena administrācija plāno piešķirt 6,4 miljardus ASV dolārus uzņēmumam Samsung, lai veicinātu procesoru ražošanu Teksasā, kas ir daļa no programmas, kuras mērķis ir atbalstīt  pusvadītāju ražošanu ASV teritorijā.

Arī Dienvidkorejas uzņēmums plāno ieguldīt vairāk nekā 40 miljardus ASV dolāru divās rūpnīcās, kas kļūs par etalonu modernu 4 nanometru un 2 nanometru procesoru ražošanai.

Turklāt vērienīgais projekts ietver pētniecības un izstrādes centru, kas palīdzēs izstrādāt un ražot ātrdarbīgas mikroshēmas, kuras ir ļoti svarīgas mākslīgā intelekta pilnveidošanai.

Dotācija tiks izmantota, lai paplašinātu Samsung jau darbojošos procesoru ražošanas rūpnīcu Ostinā, Teksasas štatā, kas strādā ASV aviācijas, aizsardzības un automobiļu rūpniecības vajadzībām.

Līdz šim šī ir pēdējā zināmā dotācija, kas piešķirta tehnoloģiju gigantam. ASV varas iestādes 2022. gadā pieņēma “Mikročipu un zinātnes likumu”, lai atdzīvinātu ASV procesoru ražošanu pēc gadu desmitiem ilgas stagnācijas un koncentrēšanās uz Āziju. Tā ir arī metode, kā pretoties Ķīnas tehnoloģiskajai attīstībai, kas attīsta savu pusvadītāju rūpniecību.

Avots: Bloomberg

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top