Tehnoloģijas

Tallinas apgabaltiesa ir atteikusies izdot ASV varasiestādēm HashFlare dibinātājus

Tallinas apgabaltiesa ir atteikusies izdot ASV varasiestādēm HashFlare dibinātājus

Tallinas apgabaltiesa atcēla lēmumu par kriptovalūtas mākoņpakalpojuma HashFlare dibinātāju Ivana Turogina un Sergeja Potapenko izdošanu ASV, kur viņiem izvirzītas apsūdzības krāpšaniecībā un naudas atmazgāšanā.

Tiesa paskaidroja, ka Igaunijas valdība nav pienācīgi ņēmusi vērā Turogina un Potapenko uzturēšanās apstākļus ASV. Tiesa arī norādīja, ka, izdodot izdošanas rīkojumu, ir pieļauti procesuāli pārkāpumi, atsaucoties uz Eiropas Kopienu Tiesas un Eiropas Cilvēktiesību tiesas judikatūru.

Šis lēmums varētu liegt ASV iestādēm saukt pie atbildības HashFlare dibinātājus par viņu iespējamo līdzdalību krāpniecībā lielos apmēros un naudas atmazgāšanā. ASV Tieslietu ministrija apgalvo, ka Turogins un Potapenko organizēja krāpniecisku shēmu, kas darbojās no 2015. līdz 2019. gadam. Pakalpojums piedāvāja klientiem iznomāt skaitļošanas jaudu kriptovalūtas ieguvei, pārliecinot viņus investēt fiktīvā bankā.

Tādējādi HashFlare nelikumīgi piesaistīja aptuveni 575 miljonus ASV dolāru no simtiem tūkstošu investoru. Ja projekta veidotāji ASV tiks atzīti par vainīgiem, katram no viņiem par katru no 18 apsūdzībām krāpšanā un naudas atmazgāšanā draud līdz pat 20 gadiem cietumā.

Igaunijas tiesībaizsardzības iestādes 2022. gada novembrī arestēja Potapenko un Turoginu. Šo Igaunijas valstspiederīgo darbību izmeklēja vietējā un ASV policija. Šī lieta tiek uzskatīta par vienu no lielākajām krāpšanām Igaunijas vēsturē. Atgādinām, ka pagājušajā gadā Igaunija paziņoja par stingrākām reģistrācijas prasībām kriptovalūtas uzņēmumiem, ieviešot jaunus noteikumus nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomā. Tā rezultātā Igaunijā reģistrēto kriptovalūtu uzņēmumu skaits samazinājās par 80%.

Avots: Coinmarketcap

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top