Tehnoloģijas

Zemes iekšienē peld senās planētas Teija atliekas (Video)

Zemes iekšienē peld senās planētas Teija atliekas (Video)

Viena no populārākajām zinātniskajām hipotēzēm liecina, ka pirms miljardiem gadu mūsu planētā ietriekusies planēta Teija un tās izmērs bija salīdzināms ar Marsu.

Saskaņā ar šo hipotēzi aptuveni pirms 4,5 miljardiem gadu Zemē ietriecās planēta Teija, un trieciena rezultātā radītais putekļu mākonis izveidoja Mēnesi. Līdz pat šī pētījuma publicēšanai Mēness sastāvā gan nebija atklāts nekas unikāls, kas liecinātu par Teijas paliekām. Atlikušos gabalus nav izdevies atrast.

Pirms dažiem gadu desmitiem kļuva zināms, ka mūsu planētas iekšienē atrodas divi milzīgi kontinenti. Zinātnieki tos sāka dēvēt par LLSVP (Large low-shear-velocity provinces).

Pētnieki uzskata, ka planētas Teija atliekas sadursmes laikā iegrima Zemes iekšienē. Modelēšana liecina, ka LLSVP – tās ir senās planētas atliekas.

Struktūru tām izdevies saglabāt, pateicoties Zemes mantijas apakšējā slāņa relatīvi zemajai temperatūrai. Tā rezultātā sajaukšanās nenotika, un tā vietā senās planētas paliekas kristalizējās. Tagad zinātnieki centīsies noskaidrot, kā to klātbūtne ietekmēja Zemes attīstību.

Avots: Sciencedaily

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top