Tehnoloģijas

FTX dibinātājam Semam Bankmanam-Frīdam draud līdz pat 115 gadiem cietumā

FTX dibinātājam Semam Bankmanam-Frīdam draud līdz 115 gadiem cietumā

Saskaņā ar provizoriskiem ziņojumiem Sems Bankmans-Frīds, FTX kriptovalūtu biržas dibinātājs un bijušais izpilddirektors, ir arestēts, un viņam draud pat līdz 115 gadiem cietumsods.

Reuters, atsaucoties uz avotiem, kas ir pietuvināti tiesas procesam, informē, ka Semam Bankmanam-Frīdam par kumulatīvām apsūdzībām draud mūža ieslodzījums.

“Pamatojoties uz krimināllietas materiāliem, sods par Bankmanam-Frīdam inkriminētajiem finanšu noziegumiem būs līdz 115 gadiem un var tikt palielināts, ja parādīsies jauni viņa vainas pierādījumi.”

Bijušais ASV federālā prokurora palīgs Ņujorkas dienvidu apgabalā Niks Akermans pauž citu viedokli. Viņš prognozē iespējamo sodu Bankmanam-Frīdam no 10 līdz 20 gadiem atkarībā no detaļām, kas tiks atklātas izmeklēšanas laikā.

Saskaņā ar federālajiem likumiem, sods par  vairākkārtēju krāpšanos ar elektroniskiem līdzekļiem, var būt līdz pat 20 gadiem cietumā. Akermans apsūdzību sauc par “diezgan virspusēju”, un, visticamāk, nākotnē tā tiks grozīta un paplašināta, iekļaujot tajā līdzdalībniekus un jaunas detaļas.

“Šajā lietā ir iesaistīti daudzi cilvēki, un tā ir tikai aisberga redzamā daļa,” prognozē Akermans.

Sema Bankmena-Frīda advokāts lūdza tiesu atbrīvot viņa klientu pret 250 000 ASV dolāru drošības naudu viņa veselības stāvokļa dēļ. Tiesa šo lūgumu noraidīja, jo apsūdzētā bēgšanas risku vērtē kā “ļoti augstu”. Tiesnesis lika Bankmanu-Frīdu nosūtīt uz labošanas namu Bahamu salās līdz nākamajai sēdei 2023. gada 8. februārī. Bankmans-Frīds un viņa advokāti paziņoja, ka iebildīs pret viņa izdošanu ASV.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top