Mainings

Maineri atkal veic investīcijas kriptovalūtas ieguvē

Maineri atkal veic investīcijas kriptovalūtas ieguvē

Maineri atkal veic investīcijas kriptovalūtas ieguvē, Ķīnas provincēs drīzumā gaidāms lētas elektroenerģijas bums

Šobrīd Ķīnā kriptovalūtu ieguvēji iegādājas lietotas iekārtas un slēdz vienošanās līgumus par telpām un hidroelektrostacijām, paredzot, ka prognozētais ūdens pieauguma līmenis padarīs atkal viņu biznesu ienesīgu.
Šajā vasaras sezonā ir paredzams, ka simtiem hidroelektrostaciju saražos lielu daudzumu elektroenerģijas, jo īpaši kalnainajās Ķīnas dienvidrietumu Sičuaņas un Juņnanas provincēs. Elektroenerģijas apjoma pieaugums nozīmē to, ka bitkoinu ieguvējiem būs nodrošināta konkurētspējīgas elektroenerģijas izmaksas, līdz ar to būs iespēja gūt ienākumus kriptovalūtas tirgū.

Ķīnas kompānijai Hashage, kura atrodas Ķīnas provinces Sičuaņas pilsētā Čendu, pieder seši kriptovalūtas ieguves centri ar aptuveni 200, 000 slotiem iekārtu izvietošanai. Elektroenerģijas izmaksas Sičuaņā vasaras laikā (lai gan izmaksas atšķiras atkarībā no hidroelektroenerģijas stacijas) ir aptuveni 0.25 juaņas vai 0.037 dolāri par kilovatstundu uz vienu kriptovalūtas ieguves iekārtu.
Kompānijas vadītājs Sjuņs Čžens pastāstīja CoinDesk, ka pagājušā mēneša laikā kompānija ir vienojusies ar atsevišķiem kriptovalūtas ieguvējiem un lielākajiem kriptovalūtas ieguves centriem par kopējo pieprasījumu vairāk nekā 1 miljons slotiem kriptovalūtas ieguves iekārtu izvietošanai. Kā apgalvo Čžens, atsevišķi kriptovalūtas ieguvēji vidēji plāno katrs pārvaldīt ap 1,000 līdz 3,000 iekārtām, savukārt lielās kompānijas jau cer pārvaldīt vēl lielāku skaitu iekārtu – desmitiem tūkstošu.
Viņš piepilda, ka lai arī diez vai tiks noslēgta vienošanās par vietējo hidroelektrostaciju elektroenerģijas ražošanas izmaksām līdz marta beigām, kriptovalūtas ieguvēji jau ir sākuši meklēt resursus un slēgt vienošanos ar kriptovalūtas ieguves centriem pirms vasaras sezonas, lai viņiem būtu pietiekoši daudz laika nogādāt iekārtas uz Ķīnas kalnaino provinci un tās uzstādīt.
“Interese par kriptovalūtas ieguvi noteikti pastāv,” apgalvo Čžens, piebilstot, ka lielākā daļa kriptovalūtas ieguvēji nāk no Ķīnas Iekšmongolijas un Sindzjanas provinces, kur viņiem ir kriptovalūtas ieguves centri un, kur tiek izmantota fosilo spēkstaciju saražotā elektroenerģija. Elektroenerģijas izmaksas šajās provincēs parasti ir aptuveni 0,35 juaņas jeb 0,052 ASV dolāri par 1 kWh.
Bitkoinu ieguvējiem pat tikai 0,01 Ķīnas juaņas (0,0015 ASV dolāri) atšķirība ir nozīmīga, jo īpaši pašreizējā kriptovalūtas tirgus situācijā, kad viena bitkoina vērtība ir aptuveni 3700 ASV dolāri.

Piemēram, Bitmain kompānijas iekārta AntMiner S9 dienā patērē aptuveni 30 kWh, kas ir tikai par vienu kilovatstundu vairāk, nekā 2017. gadā vidēji tika patērēta elektroenerģija ASV mājsaimniecībās. Tas nozīmē, ka, lai arī uz katru iekārtu dienā tiek ietaupīti tikai 0.045 ASV dolāri, uz 10,000 iekārtām tie jau būs 450 ASV dolāri dienā, un mēnesī līdz pat 13,500 dolāriem.

Pieaug pieprasījums pēc lietotām kriptovalūtas ieguves iekārtām

Pašlaik pieaug interese par lietotām ASIC bitkoinu ieguves iekārtām, it īpaši AntMiner S9, kā norāda Čžens. Kompānijas vadītājs apgalvo, ka lietotu S9 iekārtu, atkarībā no nolietojuma pakāpes, var iegādāties par aptuveni 150 ASV dolāriem, ar darbības jaudu mazliet virs 10 TH/s

Pašlaik daži vairumtirgotāji interneta veikalā Alibaba pārdod lietotas S9 kriptovalūtas ieguves iekārtas par 100 – 200 ASV dolāriem, savukārt kompānijas Bitmain oficiālajā mājaslapā ir redzams, ka jaunas S9 iekārtas cena ir aptuveni 450 dolāri, bet citi vairumtirgotāji reklamē alternatīvus šādu jaunu iekārtu iegādes kanālus, kur to cena ir ap 300 ASV dolāriem.

Kriptovalūtas ieguves centra galvenais vadītājs un Bixin digitālo pakalpojuma nodrošināšanas pārstāvis Teilors Sjuņs norādīja, ka 2018. gadā daudzi kriptovalūtas ieguvēji beidza savu darbību un tirgū nonāca liels daudzums lietotu kriptovalūtas ieguves iekārtu.
“Šobrīd S9 iekārta līdzinās AK-47,” norādīja Čzens. “Izmaksu ziņā tieši šī iekārta pašlaik kriptovalūtas ieguves tirgū ir izdevīga.” Bixin arī plāno palielināt savu kriptovalūtas iegādes kapacitāti Sičuaņas provincē vasaras sezonā, taču nav norādījusi plānoto kriptovalūtas ieguves apjomu.
Aprēķinot kopējo Čzena projektu resursu apjomu, tas varētu sastādīt aptuveni 1.5 miljonus slotus kriptovalūtas ieguves iekārtu izvietošanai. Viņš norādīja, ka parasti kriptovalūtas ieguves centri noslēdz vienošanos ar elektrostacijām par aptuveni 80 procentu stacijas enerģijas kapacitātes iegādi. Tas nozīmē, ka neatkarīgi no tā, vai kriptovalūtas iegādes centriem būs pietiekoši daudz iekārtu, kas patērēs plānoto enerģijas daudzumu, centram jebkurā gadījumā būs jāsamaksā paredzētā summa par 80 procentu elektroenerģijas iegādi.
Šī iemesla dēļ Čžens papildu jau esošo iekārtu pārvaldībai plāno izmantot aptuveni 20,000 ASIC iekārtu kriptovalūtas ieguvei, tostarp tiks izmantotas lietotas iekārtas.
Viņš arī lēš, ka vasaras sezonā bitkoinu tīkla heša koeficients varētu pieaugt līdz pat 70 kvintiljoniem hešu sekundē, kas krietni vien pārsniegs 2018. gada vasaras rekordu 61 hešus sekundē. Saskaņā blockchain.info datiem, pēdējo divu mēnešu laikā, bitkoinu hešu līmenis jau rāda stabilu pieaugumu, no vidēji 35 EH /s janvāra sākumā līdz jau 42 EH /s.

“Mēs domājām, ka kopējais iekārtu nodrošinājums būs lielāks, nekā pieprasījums. Kopējais ASIC iekārtu apjoms tirgū, plus jaunās iekārtas, noteikti varēs aizpildīt kopējo pieprasījumu. Pastāv jautājums, cik daudz kriptovalūtas ieguvēju būs ieinteresēti kriptovalūtas ieguves projektā vasaras sezonā,” norāda Čžens.

Pārmaiņas kriptovalūtas ieguves tirgū

Lai gan ir jānorāda, ka šī vasaras sezona nebūt neatšķirsies no citām, jo vasaras sezonās vienmēr Šičuaņas provinces rietumos Tibetas prefektūrās Garzē un Ngavā, kur atrodas kriptovalūtas ieguves centri, ir ļoti lietains un ir vērojami liels ūdens līmeņa pieaugums. Tomēr atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad ir vērojamas izmaiņas kriptovalūtas tirgus dinamikā. Kompānijas Hashage līdzdibinātājs Juns Čžao, kurš pašlaik ir atteicies no kompānijas pārvaldības, lai pievērstos kriptovalūtas iekārtu centra veidošanai Šiuaņas provincē, kas tiek dēvēta par kriptovalūtas Iegādes Jūru, norādīja, ka tirgus iepriekš centrējās uz kriptovalūtas iekārtas ražotājiem un centru privilēģijām, nevis uz kriptovalūtas ieguvējiem.

“Iepriekš tirgū bija sarežģīti iegādāties kriptovalūtas ieguves iekārtas, grūti atrast pieejamos slotus ieguves centros, un elektroenerģijas izmaksas nebija tik liela problēma.” Čžao norādīja CoinDesk.

Tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc šogad viņš izveidoja kriptovalūtas ieguves centru Šičuaņas provincē, ar mērķi uzlabot likviditāti starp kriptovalūtas iegādes centru nodrošinātiem resursiem un kriptovalūtas ieguvēju pieprasījumu. “ Tā saucamajā ‘lāču tirgū’ mums ir jāapvienojās un jāatrod labākais veids, kā izmantot mūsu resursus,” norāda Čžao.
Sjuņs no kompānijas Xiong uzsvēra šo pašu viedokli. “Šobrīd tirgus ir nosvēries kriptovalūtas ieguvēju labā, kas nozīmē, ka kriptovalūtas centriem būs jādomā par vislētākās elektroenerģijas iegādi. Pašlaik tas būs izdevīgi kriptovalūtas ieguvējiem,” viņš norādīja, piebilstot: “Kriptovalūtas iekārtu ražotājiem šī sezona nebūs tik izdevīga [attiecībā uz jaunu iekārtu iegādi], jo, iespējams, cilvēki vairāk iegādāsies lietotas iekārtas. Tātad tirgus vairs nebūs ražotāju pusē.”

Liels saražotās elektroenerģijas apjoms

Pieaugošā interese par kriptovalūtas ieguvi ir saistīta arī ar vietējās pašvadības atbalstu, kas ļauj privātām hidroelektrostacijām piedalīties lielākā uz tirgu vērstā elektroenerģijas tirdzniecībā, lai papildus saražoto enerģiju varētu pārdot privātajām kompānijām elektroenerģijas sektorā. Ķīnā privātās hidroelektrostacijas var iedalīt divās kategorijās: tās, kuras ir integrētas valsts pārvaldes tīklā, un tās, kuras nav. No integrētajām hidroelektrostacijām valsts pārvalde iegādājas parasti zināmu daudzumu elektroenerģijas, lai šo staciju ienākumi būtu stabili. Taču tām hidroelektrostacijām, kuras nav integrētas valsts sektorā, ir sīvi jākonkurē savā starpā.

Ir jānorāda, ka Šičuaņas provinces pārvalde 2018. gada augustā ir izdevusi ziņojumu par elektroenerģijas reformu reģionā.
Lai gan šis paziņojums neattiecās īpaši uz kādu noteiktu nozari, tajā bija uzsvērts, ka “palielinot klientu loku, kas var piedalīties elektroenerģijas tirdzniecībā, tiek samazināta administratīvā interference tirgū.” Ziņojumā tāpat ir norādīts, ka ir būtiski izmantot lielā apjomā saražoto elektroenerģiju pēc iespējas efektīvāk. Pārvaldes plānos ir izveidot industriālos parkus blakus elektroenerģijas stacijām, kuras ir saražojušas lielu daudzumu elektroenerģijas. Savukārt kādā citā ziņojumā, kuru izdeva Garzes perfektūras pārvalde, ir norādīts, ka no hidroelektrostaciju saražotās 41.5 biljoni kWh elektroenerģijas 2017. gadā zudumā aizgāja 16.3 biljoni kWh liels enerģijas daudzums.

Pagaidām tikai cerīgas prognozes

Lai arī ir redzams, ka vasaras sezonā pastāv labas iespējas kriptovalūtas ieguves centru darbībai, joprojām pastāv zināms risks. Čžao un Čžens norādīja, ka galvenais risks pastāv iespējā, ka bitkoinu cena varētu nokristies zem kritiskā sliekšņa 3,000 ASV dolāri, pat ar zemām elektroenerģijas izmaksām. Saskaņā ar f2 pūla ienākumu rādītāju, kas ir ceturtais lielākais kriptovalūtas pūls pēc hešu jaudas, izmantojot S9 kriptovalūtas ieguves iekārtu ar vidēji 0.05 ASV dolāru elektroenerģijas patēriņu uz 1 kWh var iegūt marginālu ikdienas izpeļņu 0.60 ASV dolārus no vienas iekārtas.
“Bet, ja vasaras sezonā cena nokrītas zem 3.000 ASV dolāru sliekšņa, daudzi kriptovalūtas ieguvēji var atkal atteikties no ieceres gūt ienākumus no kriptovalūtas ieguves,”piebilda Čžao.
Lai gan kriptovalūtas ieguvējiem tā ir pierasta prakse noslēgt īsa termiņa fjūčerus, lai izvairītos no iespējamiem zaudējumiem, Čžao norādīja, ka pastāv iespēja, ka nebūs pietiekoši daudz darījumu partneru, kas izvēlēsies ilgtermiņa fjūčeru pozīcijas.
Tāpat viņš uzsvēra, ka kriptovalūtas ieguves nozarē jau ilgstoši pastāv problēma ar pašpārvaldības trūkumu, līdz ar to kriptovalūtas lietotāji nav nekādā veidā aizsargāti. Šo problēmu cer drīzumā atrisināt, aizsargājot kriptovalūtas ieguvējus no jebkura pastāvoša riska no kriptovalūtas ieguves centru puses.

Iepriekš ir bijuši gadījumi, kad naktī kriptovalūtas ieguves centru darbinieki slepus nomainīja kriptovalūtas ieguvējiem piederošo adresi uz savu, lai divu stundu garumā paši nodarbotos ar kriptovalūtas iegūšanu.
Čžens norādīja, ka citi kriptovalūtas ieguves centri savukārt pievilinājuši klientus, piesolot zemas elektroenerģijas izmaksas, taču vēlāk pēc iekārtu uzstādīšanas, paaugstinājuši šīs izmaksas.
“Kriptovalūtas ieguvējiem nebija citu iespēju, kā samierināties ar paaugstinātām izmaksām,” viņs piebilda, atsaucot atmiņā vēl nesen uzzināto informāciju par līdzīgām situācijām Cinhajas provincē.
Čžens tāpat piebilda: “Šajā nozarē pastāv tikai cerība uz labākām tirgus prognozēm. Vienmēr būs dažādu aspektu risks, it īpaši no tirgus puses.”

Avots: coindesk.com

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top