Tehnoloģijas

Igaunija tomēr izdos ASV varasiestādēm HashFlare dibinātājus

Igaunija tomēr izdos ASV varasiestādēm HashFlare dibinātājus

Igaunijas Tieslietu ministrija paziņoja, ka nosūtīs uz ASV iepriekš aizturētos Ivanu Turoginu un Sergeju Potapenko.

ASV varasiestādes apsūdz divus uzņēmējus naudas atmazgāšanā un par krāpniecību ar kriptovalūtu. Turoginu un Potapenko Tallinas policija aizturēja 2022.gada 20.novembrī pēc Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) lūguma.

ASV Tieslietu ministrija izvirzīja apsūdzības 18 punktos. Uzņēmējiem draud līdz pat 20 gadu cietumsods ASV federālajā cietumā, ja tiesā tiks pierādīta viņu vaina.

Igaunijas pilsoņi Ivans Turogins un Sergejs Potapenko pirms vairākiem gadiem nodibināja uzņēmumu HashFlare un digitālo banku Polybius. Klientiem tika piedāvāts iznomāt jaudu kriptovalūtu ieguvei, solot procentuālo daļu no ienākumiem.

Investori no visas pasaules noslēdza līgumus ar HashFlare par kopējo summu 550 miljonu ASV dolāru apmērā, taču tā vietā, lai maksātu daļu no ieguves peļņas, klienti saņēma aktīvus, kurus Turogins un Potapenko vienkārši iegādājās tirgū. HashFlare pārtrauca darbību 2019. gadā.

Savukrāt Digital Polybius Bank piedāvāja pakalpojumus tirgotājiem un kriptovalūtu investoriem kopš 2017. gada. Līdzekļi tika piesaistīti, solot izmaksāt dividendes no peļņas. Tomēr Polybius Bank nekad nav sākusi darboties, lai gan investori tajā ieguldīja 25 miljonus ASV dolāru.

Līdzekļus no Polybius Bank un HashFlare piesavinājās Ivans Turogins un Sergejs Potapenko, apliecina ASV tiesībsargājošās iestādes.

2023. gada rudenī Igaunijas varas iestādes pirmo reizi mēģināja “pārcelt” uz ASV Polybius Bank un HashFlare dibinātājus, taču Tallinas rajona tiesā advokātiem izdevās atcelt izdošanu. Tesa nolēma, ka valdība nav pietiekami pārbaudījusi ieslodzījuma apstākļus ASV, atzīmējot pārkāpumus, izdodot rīkojumus par izdošanu, atsaucoties uz Eiropas Cilvēktiesību tiesas praksi.

Tagad Igaunijas Tieslietu ministrijā uzskata, ka ir savākts pietiekami daudz argumentu, lai aizturētos izdotu Amerikas Savienotajām Valstīm.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top