Tehnoloģijas

Ambiciozais kosmosa kuģa Starship projekts tagad ir galvenā SpaceX prioritāte

Spacex Starship projekts

Foto ilustratīvs

Pirms nedēļas SpaceX paveica to, uz ko tik ilgi bija gājusi – startēja pirmo pilotēto kosmosa kuģa Crew Dragon misiju.

Kā ziņo avoti – tagad SpaceX galvenā prioritāte būs kosmosa kuģis Starship. Vēstulē, kuru Īlons Masks ir nosūtījis kompānijas darbiniekiem, cita starpā tika izteikts aicinājums strauji un nekavējoties paātrināt Starship projekta izstrādi.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka SpaceX galvenā prioritāte ir Starship.

Savā uzrunā Masks paskaidroja, ka viena no šīm galvenajām prioritātēm ir viss tas, kas varētu samazināt Crew Dragon atgriešanās risku. Cita starpā kompānijas vadītājs plāno veicināt dažu SpaceX darbinieku pārcelšanos uz Boca Chica pilsētu, kur notiek darbs pie Starship. Tostarp tiem, kas vēlēsies “pavadīt daudz laika Boca Chica” un palīdzēt projektam, tiks nodrošināta kompānijas lidmašīna.

Sākotnēji, prezentējot šo kosmosa kuģi, Masks runāja par tā laišanu orbītā 2020. gada sākumā – tomēr, spriežot pēc neveiksmju ķēdes, būs labi, ja kuģis veiks pilnvērtīgu lidojumu nākamā gada sākumā. Tas tomēr ir kosmosa kuģis – un nevis jauna automašīna vai viedtālrunis – tāpēc termiņi šeit ir pilnīgi citi.

Atgādinām – Starship tiks izmantots lidojumiem uz Mēnesi un Marsu. Tas spēs nogādāt vairāk nekā 100 tonnu kravas orbītā ap Zemi.

 

Avots: CNBC

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top